Jak wybrać automat do gry. 4 hacki życia do wyboru automatu wideo

Każda gra losowa może być oceniana pod względem prawdopodobieństwa wygranej. Podczas rzucania zwykłą monetą szansa na odgadnięcie poprawnego wyniku wynosi 50%, a podczas gry w ruletkę tylko 2,7%. Oszacowanie szans na wygraną w automatach jest znacznie trudniejsze, ponieważ używają innej liczby symboli, bębnów, linii i kombinacji nagród. Ale aby wybrać odpowiedni automat wideo do udanej gry, nie musisz zanurzać się w nudnych obliczeniach matematycznych. Odpowiedzialni programiści dostarczają graczom wszystkich niezbędnych informacji o maszynie – wystarczy nauczyć się poprawnie je czytać.

Zwróć uwagę na RTP

Return to Player, lub poziom zwrotu maszyny jest jedną z kluczowych cech automatu. Wskazuje średnią wartość wygranej w stosunku do zakładu i zawsze okazuje się mniej niż 100%. Nie oznacza to, że każdy gracz przeszkadza, RTP odzwierciedla ogólne statystyki oparte na milionach obrotów. Ktoś traci całe fortuny na długie godziny nieudanych gier, a ktoś uśmiecha się po pierwszym spinie. Jednak im wyższy poziom zwrotu z automatu do gier, tym większe prawdopodobieństwo, że zbierze kombinację nagród.

Najlepsi producenci automatów wideo ustanowili rodzaj standardu, zgodnie z którym RTP nowoczesnych automatów waha się w przedziale 95-97%. Jest to taki wskaźnik, który należy kierować przy wyborze automatów. Wartość Return to Player jest zawsze wskazywana na oficjalnych stronach deweloperów i najczęściej występuje w opisie gry w kasynach online.

Istnieją gry z wyższym procentem zwrotu. Na przykład w naszej kolekcji znajduje się wiele automatów z RTP 98%. Liderzy branży mają takie tytuły: Couch Potato od Microgaming, Blood Suckers od NetEnt, Cosmic Quest II Mystery Planets od Rival, Jokerizer Slot od Yggdrasil Gaming. Jackpot 6000 jest również w naszej kolekcji ze zwrotem w wysokości 98,86%, ale 2011 Mega Joker jest uważany za rekordzistę. Jego RTP wynosi 99%!

W niektórych przypadkach opis automatów do gry nie wskazuje konkretnej liczby, ale zakres wartości. Czasami oznacza to, że kasyno online ma prawo do samodzielnej konfiguracji RTP w wyznaczonym przedziale czasowym. Spośród nowych tytułów ta funkcja jest dostępna w Gangster Paradise firmy Novomatic (88–97,2%). W takim przypadku należy zachować szczególną ostrożność podczas uruchamiania gry na stronie wirtualnego kasyna.

Częściej jednak zmienny zakres pokazuje rozkład wygranych w trybie standardowym i grze premiowej. Jest to typowe dla nowoczesnych automatów, w których liczba rolek lub kombinacji wygranych wzrasta po otrzymaniu funkcji nagrody. Na przykład przy zakupie darmowych spinów w RTP, RTP automatycznie wzrośnie z 96,5% do 96,91%.

Sprawdź zmienność

Zmienność to kolejna ważna cecha przy wyborze automatu wideo. W opisie urządzenia jest on wskazany w kolumnie Zmienność i jest oznaczony jako Wysoki (wysoki), Średni (średni) lub Niski (niski). Zmienność pozwala ocenić poziom ryzyka dla danego automatu. Gry bardziej ryzykowne obejmują rzadkie, ale duże wygrane, gry mniej ryzykowne – częste, ale niewielkie wypłaty nagród. Jak mówią, kto nie podejmuje ryzyka, nie pije szampana.

Wybór poziomu zmienności maszyny zależy od stylu gry, do którego kieruje się gracz. Hardcore gracze preferują automaty o dużej zmienności. Są gotowi kręcić bębnami przez wiele godzin w nadziei na zerwanie dużego jackpota, który więcej niż spłaci wszystkie poprzednie zakłady. Przypadkowi gracze czerpią większą przyjemność z faktu wygranej. Wszelkie kombinacje nagród wywołują w nich pozytywne emocje, a nie nagrodę pieniężną. Dla początkującego gracza najlepszym wyborem byłby automat o średniej zmienności.

Bardzo niestabilne automaty można rozpoznać po dużych wygranych za najbardziej wartościowe kombinacje. Wśród znanych na całym świecie hitów, gry o dużej lotności to Dead or Alive, Book of Ra, Vikings, Fruit Warp, Montezuma, Reel Steel. Popularne automaty o niskiej lotności to Starburst, Motörhead, Invisible Man, Spartacus, Space Wars, Jack Hammer 2, Frog Grog i wiele innych.

Czytaj także: Jak zacząć wygrywać automaty do gry!

Przejrzyj tabelę wypłat

Doświadczony gracz nigdy nie usiądzie przy automacie do gry bez uprzedniego spojrzenia na tabelę wypłat. Tabela wypłat to prawdziwy magazyn informacji o automacie wideo. Możesz go otworzyć, klikając ikonę i (Informacje) w menu dowolnej gry. Zazwyczaj ta informacja pojawia się w wyskakującym oknie. Tabela pokazuje koszt każdej zwycięskiej kombinacji. Czasami jest to wskazane w wartości bezwzględnej dla wybranego zakładu, czasem w postaci współczynnika.

Informacje te pozwalają ocenić szanse na uzyskanie dużej wygranej, a także pośrednio wskazać poziom zmienności automatów. Im więcej kombinacji wiąże się z wypłatą znacznych nagród, tym większe ryzyko gry. I odwrotnie, im bardziej skromne są liczby w tabeli wypłat, tym częściej gracz zbiera kombinacje nagród podczas obracania bębnów.

Jak wybrać automat do gry

Tabela wypłat ułatwia nawigację w grze i koncentruje się na zdobywaniu cenniejszych postaci, co oznacza większą przyjemność z interaktywnej rozrywki. Jest to rodzaj zestawu zasad, bez wiedzy, których obrót bębnów zamienia się w nudną pracę mechaniczną. Zawiera także informacje o specjalnych symbolach (rozproszeniu i dziczy) i warunkach otrzymywania bonusów.

Wypróbuj wersję demo

Aby wybrać automat, nie trzeba wcale grać na pieniądze. Obecnie najlepsi programiści oferują bezpłatne wersje swoich automatów wideo. Portfele gier są dostępne na oficjalnych stronach internetowych firm i są dostępne dla każdego. Jednak ten sposób wyboru automatu jest bardziej odpowiedni dla doświadczonych graczy, którzy już mają dominujące preferencje dotyczące własności gier do jednego lub drugiego producenta. Główną wadą tego wyszukiwania bezpłatnych automatów do gry jest ograniczony wybór tytułów. Dla graczy, którzy słabo znają nazwy studia, w witrynach rozrywkowych znajdują się duże zbiory bezpłatnych automatów do gry.

Różnorodne filtry pozwalają sortować automaty do gry według tematu, liczby rolek i linii wypłat, poziomu zmienności itp. Podczas bezpłatnej wersji próbnej gracz może ocenić fabułę i grafikę gry, częstotliwość combo nagród i uruchomienie funkcji bonusowych, dokładnie zrozumieć zasady i zapoznać się ze tabelą wypłat. Dema najlepszych automatów do gry można porównać z przypadkowymi grami online, które mogą wciągnąć gracza w rozgrywkę bez dodatkowych zachęt w postaci prawdziwych zakładów.

Najlepsze Darmowe Automaty do Gry!

Riches of Ra
Golden Legend
Pearls of India
Aztec Idols

Graj tylko w najlepsze automaty do gry!